Šteniatka

Šteniatka Staforda sú veľmi rozkošné, hravé a inteligentné. Keďže Stafordi sú citliví na dyspláziu bedrových kĺbov, je dôležité si vyberať šteniatko len z overenej chovateľskej stanice s dobrým hodnotením. Rodičia týchto šteniatok sú pravidelne sledovaní veterinárnym lekárom a ich zdravotný stav sa zapisuje. Páriť sa môžu len zdraví psy a zdravé suky. Chovatelia v týchto staniciach by mali ovládať základy genetiky a pripárovať iba vhodné nepríbuzné jedince. Majitelia so srdcom na mieste preferujú šteniatka alebo aj dospelé psi z útulku. Títo psíkovia bývajú vďačnejší.

Domov treba vopred pripraviť na príchod šteniatka. Najdôležitejšia je kvalitná strava, misky na vodu a krmivo, miesto na odpočinok, hračky, obojok/postroj, vôdzku.

Pri výcviku odporúčame použivať bio pamlsky bez konzervantov, ktoré majú reálne aj nejakú výživovú hodnotu. Asi najväčší výber kvalitných pamlskov nájdete tu : https://barfer.sk/pamlsky-pre-psy

Z pohľadu kŕmenia je vhodná metóda BARF. Táto metóda je založená na skrmovaní surového mäsa a kostí, čo je pre psa najprirodzenejšie. Nie je potrebné pridávať žiadne konzervanty a umelé prísady, ktoré by boli pre psa škodlivé. Všetko mäso stačí skladovať v mrazničke, vopred si nachystať kŕmne dávky na niekoľko dni a neskôr ich len vybrať z mrazničky. Týmto spôsobom sa dá zostaviť jedálniček na mieru každému psovi, aj takému, ktorý má alergie. Ak bolo šteniatko naučené na mäso u predchádzajúcich chovateľov je možné pokračovať v tomto kŕmení. Prechod z granúl na barf by malo byť postupné. Pre šteňa je vhodnejšie podávať mleté mäso a kosti. Kŕmna dávka šteniat je podobná s kŕmnou dávkou dospelého psa. 50% by malo tvoriť mäso, 30% kostí a 20% príloh. Vyššie množstvo kostí pri šteňatách je dôležité kvôli prezubovaniu a rastu kostí. Netreba to však preháňať, inak môžu spôsobiť zápchu. Prílohy by mali tvoriť najmä zelenina, ovocie, obilniny a mali by byť vhodne upravené. Prílohy je vhodné rozmixovať, premraziť, nastrúhať alebo spariť. Takto upravené prílohy sú pre šteňa stráviteľnejšie. Obsahujú množstvo vitamínov, minerálnych látok a vlákniny potrebnej pre zachovanie peristaltiky čriev. Pestrá kŕmna dávka zabezpečí prísun potrebných živín pre šteňatá.

Každého nášho psíka sme kŕmili prirodzenou stravou "BARF" bez zbytočných konzervatntov a alergénov. Suroviny, mäsko, menučka a prílohy nakupujeme v eshope barfer.sk